Forum orientalne

Wszechtematyczne forum z nutka orientu. Zapraszamy wszystkich internetowych!

W jaki sposób uczciwie i dokładnie prześwietlić kandydatów do pracy?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 56
Witam wszystkich. Od prawie roku mam problem ze znalezieniem porządnego pracownika. Wczoraj rozwiązałam umowę z 6 bo żaden nie traktował pracy poważnie, spóźniali się, nie wykonywali obowiązków i nie angażowali się w pracę. Przy kolejnym naborze chciałabym wnikliwej wejrzeć w ich historię zatrudnienia i zdobyć wiecej danych o ich osobach żeby zapobiec podobnym historiom. Chciałabym się dowiedzieć na ile mi wolno, jak bardzo mogę przetwarzać dane osobowe z CV? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziekuje.
Administrator
Registered: Nov 2013
Posts: 3
Konkretnie i na temat rozpisano to w tym artykule: https://odoserwis.pl/q/636/zgoda-kandydata-do-pracy-lub-pracownika-jako-podstawa-do-przetwarzania-danych-osobowych. To co opisujesz niestety nie należy do rzadkości więc warto odpowiednio się przygotować i zrobić odpowiedni wywiad, z tym że kompetencje łatwo przekroczyc co jest podstawą dla takiego kandydata do skierowania sprawy do sądu. Tak więc podstawą jest zapoznanie się z tym co wolno a co nie, żeby nie narobić sobie problemów.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 33
Location: Sosnowiec
hej, uczelnie pokończyło dużo ludzi niedojrzałych, z resztą co to za uczelnie przedłużki liceum. Myślą że wszystko im się należy i świat leży u ich stóp a jak się okazuje że na sukces trzeba pracować to nagle wszyscy i wszystko jest dla nich wrogiem. Miałam już przejścia z niejednym takim aparatem i staram się być bardziej przezorna. Nie można przesadzic ze zbieraniem danych bo na to są paragrafy ale mimo wszystko staje się to koniecznością.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 30
Location: Krakw
Zgadzam się z wami w 100% że kandydatów trzeba należycie prześwietlić bo kwalifikacje, historia zawodowa, nawet rozmowa rekrutacyjna nie są miarodajne. Zajmuję się kadrami w średniej wielkości firmie i też korzystamy z https://odoserwis.pl/. Bardzo przydatny portal dla kogoś kto pracuje na bazach danych osobowych. Nikt dzis nie ma czasu na badanie tekstów źródłowych z ustaw dlatego konkretne i bogate opracowania są tak cenne i istotne. Pozdrawiam serdecznie.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 56
Trochę nastarszyliście bo myslalam ze jest to o wiele łatwiejsze, ale trzeba się rozwijać i iść dalej. trzeba się zapoznac z tymi artykułami i przygotować dokładniejszy proces rekrutacyjny :)

Post Reply

Page: 1