Forum orientalne

Wszechtematyczne forum z nutka… orientu. Zapraszamy wszystkich internetowych!

Czy modlitewnik dla małżonków pomaga we wspólnej modlitwie?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 32
Location: Zabrze
Jestem wierząca, mój mąż nie koniecznie… W wielu kwestiach wiary się mijamy. Od kilku miesięcy staramy się o dziecko, ale nie wychodzi. Namawiałam go na wspólną modlitwę, ale nie chce odmawiać ze mną różańca czy koronki, uważa że puste klepanie utartych formułek nia ma dla niego sensu.. Myślałam o kupnie modlitewnika z gotowymi, ale “nieoklepanymi” modlitwami, myślicie że to dobry pomysł?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 47
Location: Kołobrzeg
Modlitwa to zawsze dobry pomysł. Nie raz z żoną się kłóciliśmy, ale mimo tego zawsze wieczorem spotykaliśmy się przy łóżku i razem odmawialiśmy modlitwę przed obrazem Świętej Rodziny. Tyle lat razem, a my nigdy nie kładliśmy się spać pokłóceni. Nieważne jakich słów z mężem użyjecie, najważniejsze byście potrafili się spotkać przed Bogiem.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 58
Location: Gorzów Wielkopolski
Aż serce rośnie kiedy się czyta takie wyznania. Dziś niezgodnośc charakterów oznacza dla większości rozwód.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 30
Location: Kraków
My z mężem zawsze byliśmy wierzący, poznaliśmy się na pielgrzymce i w niedługim czasie pobraliśmy, ale podobnie jak wy bezskutecznie staraliśmy się o dziecko. Zaczęliśmy się od siebie oddalać, mysleliśmy nawet o rozstaniu, ksiądz polecił nam wspólną modlitwę, kupiłam modlitewnik dla małżonków i wpólnie co noc odmawialiśmy zawarte tam modlitwy, nasze relacje się polepszyły a dziś jesteśmy szczęśliwymi rodzicami. Także moim zdaniem modlitewnik, ale przede wszystkim modlitwa pomaga.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 32
Location: Zabrze
a mogę spytać z jakiego modlitewnika korzystaliście?
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 30
Location: Kraków
W naszym przypadku był to akurat modlitewnik dla małżonków starających się o dar życia z wydawnictwa JUT, kupowałam bezposrednio ze strony wydawnictwa http://wydawnictwojut.pl/produkty/modlitewniki/malzenstw-proszacych-o-dar-zycia/. Bardzo nam pomógł we wspólnej modlitwie, w której prosiliśmy o potomstwo i też korzystnie wpłynął na nasze codzienne relacje. Modlitwa bardzo nas do siebie zbliżyła. Czasem człowiek nie potrafi sam znaleźć odpowiednich słów, czasem myśli gdzieś się gubią, modlitewnik pomógł nam zebrać myśli podczas modlitwy i skupic sie na nas i na naszych intencjach.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 32
Location: Zabrze
Nawet bardzo niedrogi, dzięki za link i ciepłe słowo. mam nadzieję, że i nam się z mężem uda.

Post Reply

Page: 1