Forum orientalne

Wszechtematyczne forum z nutka… orientu. Zapraszamy wszystkich internetowych!

Zakładanie firmy w Czechach – jak to zrobić?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 56
Witam wszystkich! W mediach dużo mówi się o osobach, które przenoszą działalność do Czech tzn. tam rejestrują swoje firmy, żeby płacić mniejsze składki na ZUS i pewnie też mniejsze podatki. Ja prowadze jednoosobową firme zajmującą się tłumaczeniami i nie ma co ukrywać, że ZUS mnie dobija. Dlatego pomyślałam, że warto spróbować. Pytanie tylko jak to zrobić? Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie w tej kwestii? Jak założyć firmę w Czechach?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 64
Location: Turek
Ja nie wiem czy cos takiego jest do konca legalne. Podobno czesc osob pozakładała taka dzialnosc kilka lat temu a tera musi zwracac do zusu zalegle składki, bo zus im udowadnia ze mieszkali i pracowali w Polsce.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 77
Location: Piaseczno
Najlepiej znajdź jakiegoś pośrednika, który załatwi wszystkie formalności za Ciebie. Przecież nie będziesz jeździła do Czech, żeby wypełniać papiery. Tym bardziej, że pewnie nie znasz czeskiego.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 56
Akurat czeskiego nie znam, ale spokojnie z tym bym sobie poradziła. Mam kontakty :) Ale rzeczywiście, lepiej byłoby załatwic to przez pośrednika. Tylko ile to kosztuje?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 77
Location: Piaseczno
Nie wiem ile kosztuje, ale możesz sprawdzić sobie ten adres http://ltd-solutions.pl/rejestracja-spolek-zagranicznych/czechy/. Z tego co jest napisane na stronie, to jedną ze specjalnością tej kancelarii jest właśnie udzielanie kompleksowego wsparcia, jeśli chodzi o zakładanie firmy w Czechach. Przypuszczam, że oni zajmują się całą papirologią i nawet nie musisz wyjeżdżać do Czech, żeby zarejestrować tam swoją działalność. W Twojej branży takie coś pewnie się sprawdzi.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 56
Dzięki za adres. Spróbuje się dowiedzieć od nich czegoś więcej. Musze coś działać, bo zwyczajnie ZUS mnie wykończy. Nie stać mnie by co miesiąc płacić przeszło 1000zł.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 33
Location: Sosnowiec
Znam Twój ból, bo też prowadze jednoosobową działalnoś gospodarczą. Też zastanawiam się nad przeniesieniem działalnosci do Czech, bo tam podobno obciążenia podatkowe są znacznie mniejsze. Jesli będziesz zakładała firme w Czechach, daj mi znać jak wygląda taka procedura. Bede wdzięczna.

Post Reply

Page: 1