Forum orientalne

Wszechtematyczne forum z nutka orientu. Zapraszamy wszystkich internetowych!

Jaki taras jest najlepszy?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 56
Witajcie Kochani! Wspólnie z małżonkiem aranżujemy na nowo nasz ogród, bo niesterty ale trochę kariera, trochę lenistwo i go zapuściliśmy. Teraz od klku tygodniu ostro tutaj pracujemy i jako tako zaczyna to wyglądać. Teraz jednak pojawiła się pewna zagwozdka. Mianowicie myślimy o tym, by położyć jakiś taras. Znajomi nam proponują, żeby wylać beton, inni, żeby dołożyć do tego jeszcze płytki. Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że to będzie strasznie dużo roboty i znów trzeba by wciągać cieższy sprzęt a trochę mi szkoda roślinek. Jak Wy uważacie?
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 12
Location: Bogatynia
Też tak myślę, że szkoda zachodu na taką robotę. Można to zrobić dużo szybciej. Może pomyślcie na przykład o takim drewnianym, albo coś? Drewno wciąż w końcu jest w modzie. :)
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 19
Location: Konin
Tak, a wiesz, jak szybko drewno się wypacza? Wystarczy, że źle zaimpregnujesz, dostanie się woda i spuchnie. A gorzej będzie, jak w ogóle woda się dostanie, a póxiej przygrzeje w to miejsce słońce i masz po parkiecie. Jak dla mnie beton chyba jest najrozsądniejszym wyjściem. Zresztą, przynajmniej masz taras na lata.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 56
;( Przyznaję, że ten drewniany byłby fajny, w sensie fajnie by wygldał, ale z drugiej strony, jeśli to rzeczywiście miałoby się tak skończyć, to szkoda trochę pieniedzy i czasu na to. No to chyba jestem skazana na to, żeby ten beton wylać
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 20
Location: Chorzw
Siema! Niekoniecznie :) Jak Ci się podoba taki drewniany, to zawsze możesz się zdecydować na kompozyty. Kupowałem w Zielonej Górze deski tarasowe wykonane z kompozytów i to jest według mnie najrozsądniejsze wyjście, jeśli chodzi o kładzenie tarasu.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 56
Kompozyt? Jakoś nienajlepiej mi się to kojarzy.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 19
Location: Konin
Też chętnie bym się więcej dowiedział jak z trwałością czegoś takiego?
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 20
Location: Chorzw
O to nie ma obawy :) A wygląda niemal zupełnie jak deska. Trzeba się naprawdę przyjrzeć, żeby stwierdzić, że to jednak rodzaj sklejki. I to jest tak, jak zresztą poczytacie na tej stronie grupaecco.com.pl/konstrukcje-pod-taras, że możecie położyć te kompozyty albo na gruncie, albo na betonie, ale z racji faktu, że beton dla koleżanki odpada, to można też i na stalowej konstrukcji.

Post Reply

Page: 1