Forum orientalne

Wszechtematyczne forum z nutka orientu. Zapraszamy wszystkich internetowych!

Jakie sadzonki roślin najczęsciej kupujecie w sklepach?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 62
Hej! Mam pytanie do wszystkich pasjonatów ogrodnictwa: jakie sadzonki roślin najczęsciej kupujecie w sklepach z sadzonkami? Ja od niedawna prowadze ogród i można powiedziec, ze dopiero stawiam swoje pierwsze kroki w ogrodnictwie, dlatego chciałabym się dowiedzieć, jakie sadzonki drzewek, krzewów i bylin moglibyście mi polecić.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 39
Location: Sosnowiec
Ja od niedawna prowadzę gospodarstwo agroturystyczne i mam w swoim ogrodzie dużo młodych krzewów, drzewek i innych roślin. Sadzonki roślin kupiłam w większości w sklepie internetowym, który znalazłam w Internecie pod linkiem http://sklep.sadzonki-kubiak.pl/. Jest tam szeroki wybór róznego rodzaju dobrej jakości sadzonek. A Ciebie jakie drzewka najbardziej interesują: iglaste, liściaste, czy może owocujące?
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 62
W sumie każdy z tych rodzajów sadzonek mnie interesuje, choć chyba na początek wolałabym zakupić sadzonki roślin owocujących.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 39
Location: Sosnowiec
W takim razie polecam Ci sadzonki bzu czarnego, rózy jadalnej oraz głogu jednoszyjkowego, gdyż owoce tych roślin warto wykorzystywać w celach leczniczych. Warto mieć w ogrodzie również krzewy jagody kamczackiej, bo jej owoce są smaczne i zdrowe. Z mniejszych roślinek jadalnych polecam Ci natomiast żurawinę i poziomkę wieloowocową.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 62
Dzięki, ja również cenię właściwości odżywcze i lecznicze owoców roślin, jakie można uprawiac w ogrodzie. A jeśli chodzi o sadzonki bylin, to na które Twoim zdaniem warto się zdecydować?
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 39
Location: Sosnowiec
To zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań. Ja akurat zdecydowałam się na zakup sadzonek dzwonka brzoskwiniowego, goździka kropkowanego, konwalii majowej, macierzanki piaskowej oraz rozchodnika ostrego. Planuję jeszcze zakupić sadzonki szałwii lekarskiej i tymianku pospolitego, gdyż rośliny te są cenionymi przyprawami.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 62
Ja na pewno zdecyduję się na macierzankę, szałwię i tymianek, bo to ładnie pachnące i przydatne w kuchni rosliny. Teraz na spokojnie przejrzę ofertę poleconego przez Ciebie sklepu i pomyślę, które jeszcze sadzonki zamówić.

Post Reply

Page: 1